Obóz szkoleniowy 2015 w Kiekrzu

Szkoła to nie tylko ławki i lekcje odbywające się w czterech ścianach.

Przekonali się o tym uczniowie klas drugich o profilu bezpieczeństwo publiczne, którzy w dniach od 5 do 7 maja wzięli udział w obozie szkoleniowym w Kiekrzu. Wyjazd został zorganizowany w ramach porozumienia, które nasza szkoła podpisała z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, zaś zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych instruktorów. Dzięki współpracy z KWP uczniowie mogli przez trzy dni zgłębiać tajniki pracy w policji, jej specyfikę, a także doskonalić nabyte już umiejętności oraz poszerzać zdobytą wiedzę. Młodzież podczas szkolenia miała okazję spotkać się i porozmawiać z psychologiem, przedstawicielami Komisariatu Wodnego Policji oraz przewodnikiem psa tropiącego. Od strony praktycznej poszerzona została wiedza uczniów z zakresu daktyloskopii, kajdankowania i balistyki. Na cykl zajęć szkoleniowych składały się również biegi patrolowe, na orientację, survivalowe oraz musztra. Zadbano również o rozwijanie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie – w trakcie biegu patrolowego uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, z których każda miała wykonać zadania według ściśle określonych wskazówek. Na pobliskim jeziorze, w trudnych warunkach atmosferycznych (wiał silny wiatr), przeprowadzono wyścig na czas z pagajami.
Według uczniów najciekawszym elementem szkolenia był bieg survivalowy, w czasie którego należało wykonać określone ćwiczenia – wejście i zejście po schodach z obciążeniem, podejście i zejście na wzniesienie turlając jednocześnie oponę, podciąganie na drążku, wyłowienie opony z trzech basenów wodnych  – i co niektórych uczniów 🙂 – oraz pokonanie toru przeszkód i czołganie. Był to sprawdzian dla uczniów, każdy mógł przetestować swoją sprawność i wytrzymałość (wszyscy zdali).
Po całym dniu zajęć na uczniów czekały niespodzianki. Jedną z nich były ognisko i dyskoteka. Drugą – pobudka w środku nocy, czyli ćwiczenia alarmowe, podczas których należało stawić się na placu w gotowości do przemarszu. W nocy młodzież pełniła również wartę.
Dzięki uczestnictwu w obozie szkoleniowym uczniowie klas mundurowych poznali specyfikę swojego przyszłego zawodu od strony praktycznej. Przekonali się na własnej skórze, czym charakteryzuje się praca policjanta i jakie ścieżki kariery mogą wybrać. Sprawdzili swoją sprawność i wytrzymałość. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 9a 9b 9c 9d 9e