Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 20-23.04.2015r. w Kołobrzegu odbył się ostatni, centralny etap VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem “Usługi noclegowe w środkach transportu”. Po przejściu wszystkich etapów i pierwszym miejscu w etapie okręgowym miała prawo uczestniczyć
w nim, wraz z pozostałymi 36 uczniami z całej Polski, uczennica IV klasy Technikum Hotelarskiego Anna Loose, tegoroczna maturzystka. Etap centralny Olimpiady Hotelarskiej składa się z dwóch bardzo trudnych etapów. Pierwszym z nich jest test z wiedzy o bardzo wysokim stopniu trudności i treściach wykraczających mocno poza zakres wiedzy podręcznikowej. Ania, ze szczęśliwym 7 numerem stolika, zaskoczyła tu wszystkich
(a zwłaszcza większość świetnych i doświadczonych przedstawicieli szkół z całej Polski), zdobywając drugi w kolejności wynik z 66pkt. poprawnych odpowiedzi (na 100 możliwych). Dzięki temu zakwalifikowała się do etapu praktycznego, czyli tzw. “finałowej 15stki” i to z kolejnym wylosowanym szczęśliwie numerem, bo 13stką. Ten etap jest uważany za jeszcze trudniejszy, ponieważ polega na wykonaniu praktycznym dwóch zadań. Jedno z nich to symulowana scenka w języku obcym z gościem hotelowym w recepcji (tym razem była to wyimaginowana recepcja wielkiego pasażerskiego statku z wieloma udogodnieniami i usługami dodatkowymi). Druga część to z kolei obsługa gościa w części gastronomicznej hotelu (tu dość niespodziewanie dla wszystkich, zadanie polegało na czynnościach i przygotowaniu nakrycia przy usłudze typu room service). Ania poradziła sobie z tymi zadaniami wyśmienicie, po raz drugi udowadniając wszystkim, że poprzedni wynik nie był żadnym przypadkiem (tym razem zaskakując nie tylko przygotowującą ją wcześniej do olimpiady i wspierającą na miejscu nauczycielkę, Olgę Smoleńską, ale przede wszystkim całą Komisję). Po całościowej punktacji Ania zdobyła ostatecznie bardzo wysokie III miejsce oraz uzyskała tym samym puchar i tytuł II Vice Mistrza Hotelarstwa, ustępując na podium tylko uczennicom z renomowanych szkół hotelarskich z Gdyni i Bochni. Dodatkowym atutem i wynagrodzeniem wkładu pracy i dokonań dla Ani, jest również zwolnienie z części egzaminu zawodowego w zawodzie Technik Hotelarstwa, indeks wyższej uczelni Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz wiele cennych nagród rzeczowych (nie wspominając o atrakcjach i możliwości samego pobytu w nadmorskim uzdrowisku). Serdecznie gratulujemy zdolnej i bezkonkurencyjnej w tym roku w Wielkopolsce i jednej z trzech najlepszych w Polsce wągrowieckiej uczennicy oraz jej rodzicom. Przy okazji składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, w tym głównie Dyrekcji i nauczycielom przedmiotów zawodowych ZSP nr 2 w Wągrowcu i innym wspierającym ten sukces osobom (przede wszystkim Jolancie Szpis-Mikołajczak, Jackowi Mianowskiemu, Stanisławowi Kuliberdzie i Ewelinie Smoleń).
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podążania śladem Ani, nie tylko obecnych uczniów kształcących się w tym zawodzie, ale i przyszłych adeptów dziedziny hotelarskiej w naszej szkole!1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13