Podróże po Azji Centralnej

W naszej szkole 21 stycznia odbyła się prezentacja dotycząca podróży po Azji Centralnej.

Przedstawiciel Biura Podróży Presto Travel z Poznania pan Martin Opaczyk przedstawił zgromadzonym ciekawostki dotyczące Azji. Wystąpienie było ilustrowane zdjęciami z tak egzotycznych i niedostępnych krajów jak Azerbejdżan, Turkmenistan, Tadżykistan
i Kirgistan. Uczniowie klas hotelarskich, mieli okazję poszerzyć nie tylko swoją wiedzę
z geografii, ale również dowiedzieć się jak funkcjonuje w innych krajach turystyka (brak informacji to czasem najlepsza informacja, jaką można otrzymać), hotelarstwo (brak hoteli może oznaczać przygodę życia i darmowy nocleg) czy gastronomia (brak restauracji nie oznacza braku obfitej i świeżej uczty), a także jak zorganizować kiedyś samemu podobną wyprawę i nie zbankrutować. Bardzo dziękujemy BP Presto Travel za przyjazd do naszej szkoły i poszerzenie turystyczno-hotelarskich horyzontów. Zapraszamy chętnych do wyjazdu w marcu na największe targi turystyczne w Europie – ITB do Berlina!

P1090051-001