Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

To już 10 lat…

13 października 2005 roku…

  Z inicjatywy byłego dyrektora szkoły dr. Władysława Purczyńskiego Bibliotece Szkolnej nadano imię dr. Tadeusza Nożyńskiego. W uroczystości 10-lecia udział wzięli – gość honorowy, córka T. Nożyńskiego, pani Ewa Koczorowska, pani Maria Baar – wieloletni kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu oraz autorka biografii o T. Nożyńskim, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu – pani Aneta Andrzejewska, dyrektor szkoły – pani Beata Dobrochowska – Byczyńska oraz uczniowie klasy Ib LO.
Uczennice Kamila Derezińska, Julia Wiśniewska oraz Klaudia Pawlicka przedstawiły życiorys patrona Biblioteki, Tadeusza Nożyńskiego, a Samanta Fromm wykonała piosenkę „Kolęda dla nieobecnych”. Prezentację multimedialną o patronie Biblioteki wykonali Artur Andryszczyk, Dawid Rożak oraz Dariusz Włodarczyk.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10a