Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

II miejsce szachistów

4. listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu odbyły Mistrzostwa Powiatu SZS w Szachach Drużynowych. W składzie reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Maja Ciesiółka, Michał Kubanek, Szymon Lihs, Radosław Wieczorek, Bartłomiej Cholewiński i Mikołaj Grewling. Tym razem bezpośredni pojedynek z najgroźniejszym rywalem miał miejsce już w pierwszej rundzie (w ubiegłym roku miało to miejsce w ostatniej rundzie). Wynik tego meczu był remisowy 2:2 ze wskazaniem na ZS2, bo zdobyliśmy punkty na pierwszych dwóch szachownicach. Po dziesięciu rundach okazało się, że minimalne straty w małych punktach „zepchnęły” naszych na 2. miejsce. Zacięta walka trwała ponad cztery godziny. Drugie miejsce też dało awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje!