Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Srebro dla szachistów

W piątek 22. października odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu SZS w Szachach Drużynowych. Wystartowało osiem drużyn. W skład drużyny wchodziło trzech chłopaków i jedna dziewczyna. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Macioszek, Maja Ciesiółka, Bartosz Wencel, Filip Krzyżanowski, Ksawier Pawłowski i Mikołaj Grewling. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przegrywając tylko jeden, ostatni mecz. Trochę pechowe okazało się losowanie numerów startowych. Dla dramaturgii zawodów było dobre, ponieważ przez cały turniej (do ostatniej rundy) bez porażki były tylko dwie drużyny i o ostatecznym zwycięstwie miała zadecydować ostatnia runda, w której spotkały się właśnie dwie najsilniejsze drużyny. Jednak w tym meczu nie mógł zagrać zawodnik ze składu podstawowego, ponieważ miał umówioną wizytę u lekarza. Skład rezerwowy nie zdołał pokonać przeciwników. Na pochwałę zasługuje postawa Bartosza Wencla i Filipa Krzyżanowskiego, którzy zdobyli 100% punktów, czyli wygrali wszystkie partie, które zagrali. Brakuje nam jeszcze silnej szachistki. Drugie miejsce daje awans do finału wojewódzkiego, jednak nie wiadomo kiedy i gdzie się ten finał odbędzie. Zawody sędziował Jacek Haja.