Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

“Powiatowa Gwiazdka”

Dnia 16 grudnia 2014 roku z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu odbył się Powiatowy Konkurs pt.,,Tradycja i kultura Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich”.
Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.


W konkursie wzięło udział 5 grup, składających się z 4 – osobowych delegacji uczniowskich. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Gołańczy oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec z Rąbczyna.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu reprezentowany był przez uczniów klas hotelarskich: 1 ahT, 2 hit oraz 3 hit. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się innowacyjnością, kreatywnością oraz oryginalnością dekoracji stołów wigilijnych. Oceniana przez jury była również poprawność języka obcego w opisach potraw i dekoracji świątecznych.
W konkursie I miejsce oraz nagrodę publiczności zajęli przedstawiciele klasy 3 hit w składzie: Marika Kościelna, Marika Rybczyńska, Kinga Strzyżewska oraz Paweł Rożek. Uczniowie w interesujący sposób zaprezentowali tradycje, zwyczaje i potrawy świąteczne kuchni gruzińskiej.
II miejsce w tegorocznym konkursie przypadło reprezentantom Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Gołańczy. Uczniowie wykazali się szczególną estetyką w przygotowaniu tradycyjnego, wigilijnego, polskiego stołu. III miejsce natomiast zajęły przedstawicielki klasy II hit, które ukazały tradycje i zaprezentowały potrawy świąteczne Wielkiej Brytanii.
Wyróżnienie w konkursie otrzymały uczennice Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec w Rąbczynie. W interesujący sposób przedstawiły tradycję i kulturę Włoch w aspekcie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Zaangażowanie i aktywność uczestników konkursu zostały docenione przez jury. Podsumowania, wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu – Beata Dobrochowska – Byczyńska.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu powyższego konkursu. Szczególne podziękowania składamy przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

1
« 1 z 21 »