Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne już od 1987 roku. XXXIII edycja Olimpiady odbywa się pod hasłem przewodnim „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”.

Olimpiada objęta została honorowym patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

6 listopada o godzinie 900 w całej Polsce, do rozwiązania zadań konkursowych przystąpili uczniowie całej Polski, również Zespołu Szkół nr 2. Trzymamy mocno kciuki!