Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły za międzynarodowy projekt „Schau in meine Welt”

Dnia 22 października 2018 r. Centralne Biuro eTwinning przyznało naszej szkole Europejską Odznakę Jakości za międzynarodowy projekt „Schau in meine Welt”, realizowany w ubiegłym roku szkolnym. Nad projektem pracowała grupa uczniów z obecnej klasy 3cLO i 3aT pod opieką p. Karoliny Springer– Banach.

Uczniowie współpracowali z rówieśnikami ze szkół partnerskich z Czech, Chorwacji, Grecji, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Francji i Turcji. Projekt miał dać wgląd uczestnikom  w życie codzienne ich rówieśników z innych krajów i tym samym zwrócić uwagę na podobieństwa i różnice między nimi. Podczas realizacji projektu pojawiły się tematy takie jak moja szkoła, system edukacyjny, opis drogi do szkoły, rodzina i przyjaciele, opis pokoju i ulubionych miejsc, przedmiotów, upodobań kulinarnych,  sposobu spędzania wolnego czasu, ulubionych książek, utworów muzycznych. Nie zabrakło również tematu o  emocjach i uczuciach, wartościach oraz świętach.
Dodatkowo założono stronę przy użyciu aplikacji Padlet, na której dzielono się aktualnymi wydarzeniami ze szkół. 
Projekt otrzymał w czerwcu również Odznakę Jakości od Krajowego Biura eTwinning.

Uczestnikami projektu byli:  Szymon Farat, Jakub Jarmuż, Julia Kostecka, Marcin Senger, Kacper Walichiewicz, Patrycja Antosiak, Wiktoria Budynek, Dominika Pawlicka, Wiktoria Żalińska, Lidia Jakubiak, Kinga Moeglich, Natalia Dobrzykowska.
Strona internetowa projektu: https://twinspace.etwinning.net/43883/home