Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Uroczyste otwarcie boiska

 

Podczas uroczystości 28 września 2018 r. nastąpiło oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego, które jest spełnieniem marzeń zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Boisko powstało z inicjatywy Zarządu Powiatu, na czele ze Starostą Wągrowieckim, panem Tomaszem Krancem, Rady Powiatu z panią przewodniczącą  Małgorzatą Osuch, i wiceprzewodniczącymi, którzy widzieli potrzebę poprawy bazy sportowej w naszej szkole. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu projekt został zrealizowany w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Pogram Rozwoju Szkolnej Infrastruktury  Sportowej – Edycja 2017”.

W uroczystości udział wzięli między innymi: posłanka na Sejm RP Maria Janyska, Starosta Wągrowiecki  Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch.

Zebrani w szkolnej auli zacni goście mieli okazję, po zakończeniu części oficjalnej, poznać historię sportu w naszej szkole oraz obejrzeć występ zespołu Fantasy Dance. Następnie wszyscy przenieśli się na boisko, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, występ zespołu Crazy Jumps oraz mecz w piłkę nożną o Puchar Starosty Wągrowieckiego. Mecz finałowy wygraliśmy 3:0 z zespołem z Gołańczy. Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZS nr 1, a na czwartym uplasowało się LO nr 1.