Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

12. WIELKOPOLSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ GOŚCIEM ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W WĄGROWCU

Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej w najbliższy wtorek będzie gościła w ZS nr 2 im. ppłk. dr. S. Kulińskiego w Wągrowcu.

Spotkanie, które odbędzie się 22 maja o godz. 9.45 w auli szkoły przy ul. Kościuszki 49 będzie miało charakter informacyjny i będzie otwarte, co oznacza, iż słuchaczami będą zarówno uczniowie szkoły, jaki zaproszeni goście oraz społeczność lokalna, zainteresowana chęcią wstąpienia do formacji.

Zaplanowana prelekcja w pierwszej odsłonie będzie miała formę wykładową, w ramach której przedstawiciele 12. WBOT opowiedzą m.in. czym są wojska obrony terytorialnej, jakiej misji chcą sprostać oraz jak wygląda szkolenie Terytorialsów i kim jest statystyczny żołnierz OT. Druga część spotkania będzie miała formę otwartą i pozwoli udzielić odpowiedzi na pytania wszystkim przybyłym na prelekcję, zarówno uczniom ZS, jak i lokalnej społeczności Wągrowca i okolic, zainteresowanej wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.