Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

XIX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

20.04.2016 roku uczniowie klasy II e, II c oraz II d, pod opieką mgr G. Witkowskiej oraz mgr T. Tomczak przebywali na Wydziale Geografii i Geologii UAM w Poznaniu z okazji XIX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat wulkanów „Wulkany wczoraj i dziś” oraz w cyklu warsztatów np.: „Dotknięcie kosmosu”-mieli niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu
z  największm w Polsce meteorytem żelaznym typu Morasko. „Piasek piaskowi nie jest równy”- badali osady, ich podstawowe cechy.

„Gps na turystycznym szlaku”- zapoznali się z technologią nawigacji satelitarnej oraz najnowszymi sposobami nawigacji po szlakach turystycznych z wykorzystaniem mobilnych urządzeń GPS. Wykorzystali także możliwość zastosowania omawianej technologii w terenie. W przerwie między warsztatami zwiedzili również wystawę „Świat minerałów” w Muzeum Ziemi, gdzie zaprezentowano eksponaty o charakterze muzealnym oraz dydaktycznym z zakresu paleontologii, mineralogii, petrologii i inne (wystawa obejmuje minerały , a także skały Dolnego Śląska, okolic Strzegomia i Sudetów).

176 178 189 190 199 200 212 223