Paula Rybarkiewicz I miejsce w Polsce!!

Ogólnopolski Konkurs Papieski jest jednym z najważniejszych konkursów sprawdzających wiedzę uczestników z zakresu życia i nauczania Jana Pawła II.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych słów i nauki Jana Pawła II. Po raz trzeci w konkursie wzięła udział Paula Rybarkiewicz, tegoroczna absolwentka naszej szkoły i jednocześnie najlepsza uczennica . Za pierwszym razem Paula dostała się do finału i zdobyła wyróżnienie, za kolejnym – II miejsce, by w tegorocznej edycji zająć pierwsze miejsce!
Ogólnopolski Konkurs Papieski składa się z trzech różnych etapów. Pierwsze dwa polegają na rozwiązaniu testów on-line dotyczących życia i nauczania Jana Pawła II. Polska została podzielona na 9 okręgów – po obydwu etapach najlepsze 20 osób z każdego regionu przechodziło dalej. Ostatni etap eliminacyjny polegał na napisaniu eseju na jeden z podanych tematów w oparciu o podaną bibliografię. Paula zdecydowała się pisać esej na temat „Jaki jest Boży pomysł na rodzinę i jakie wypływają z niego zadania?”, a tekstem, którym miała się posiłkować, była całość Familiaris consortio. Do finału z całej Polski dostało się 7 osób. Finałowe zadanie to obrona eseju przed trzyosobową komisją.
Paula, za wygranie XI edycji Konkursu, otrzymała nie tylko indeks na Wydział Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nagrody książkowe, ale także wycieczkę do Rzymu. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Paula