Wycieczka do Warszawy

Podczas gdy niektórzy odmierzali czas do ostatniego dzwonka przed świętami, spora  grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, podziwiali (puste niestety) ławy sejmowe, podążali sejmowymi korytarzami śladami posłów i posłanek, obserwowali dziennikarzy przy pracy. Odwiedzili również Senat RP.

Warszawa nie rozpieszczała pogodą, ale to nie przeszkodziło dzielnym turystom w zwiedzaniu – Łazienki Królewskie są piękne o każdej porze roku. Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na Starym Mieście i zdjęcia przy pomniku Małego Powstańca. Stadion Narodowy niestety jawił się tylko z daleka, natomiast w trakcie  spaceru Krakowskim Przedmieściem uczniowie mogli zobaczyć Pałac Prezydencki, Budynek Uniwersytetu Warszawskiego, czy też Hotel Bristol. Spacer zakończył się przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Drugi dzień pobytu w Warszawie miał charakter naukowy. Uczniowie zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a potem podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach w Planetarium i w laboratorium chemicznym. Grupa astronomów oglądała pokaz pod jakże wymownym tytułem: „Jesteśmy kosmitami”, natomiast chemicy zmagali się z „Chemicznymi rozterkami” , czyli chemiczną zabawą w detektywów.