Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Projekt eTwinning „Wie ist es, eine Frau zu sein?”

Właśnie zakończył się realizowany w tym roku szkolnym międzynarodowy projekt eTwinning  „Wie ist es, eine Frau zu sein?”. Celem projektu były analiza i porównanie sytuacji kobiet w krajach uczestników projektu. Projekt miał zwrócić uwagę młodych ludzi na prawa kobiet, kwestie równouprawnienia kobiet w rodzinie i na rynku pracy oraz uwrażliwić na problem przemocy domowej. Dyskusje i zadania projektowe miały sprowokować do krytycznych przemyśleń na temat roli kobiety w społeczeństwie, jej problemów i oczekiwań.  Celem projektu było zwiększenie kompetencji językowych, informatycznych i interkulturowych. Projekt został podzielony tematycznie na 5 modułów, w ramach których uczniowie wykonywali różne zadania projektowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W projekcie wzięły udział:

Marta Adamska

Aleksandra Bagnosz

Natalia Berlik

Kamila Derezińska

Samanta Fromm

Katarzyna Ignaczak

Marta Kocoń

Monika Łuczak

Dominika Łukaszewska

Martyna Marszałek

Barbara Rejmoniak

Monika Szymańska

Julia Wiśniewska

Koordynatorem i autorem projektu była p. Karolina Springer-Banach.
Koordynatorem grupy projektowej z Turcji – p. Merve Metin.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej działania projektowe oraz odwiedzenia strony naszego bloga projektowego :

http://einefrausein.blogspot.com/