Ranking Perspektyw 2017

Miło Nam poinformować, że Nasze Technikum nr 2
w ZSP nr 2 zdobyło 48 miejsce wśród Techników
w województwie wielkopolskim i poprawiło swoją lokatę w tym rankingu w stosunku do lat ubiegłych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2016 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Uwaga: ranking nie uwzględnia wyników z matury międzynarodowej.

Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Co się liczy i z jaką wagą

Decyzją Kapituły Rankingu w przypadku Rankingu Techników 2017 obowiązują cztery kryteria. Są to:

• sukcesy w olimpiadach 20%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 20%