Wycieczka szkolna do Laboratorium Wyobraźni

Udział w zajęciach w Laboratorium Wyobraźni – Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu

Dnia 07.11.2016 r. uczniowie klas  IIa LO, IIIe LO, IIa T i IIIah T pod opieką nauczycieli
p. M. Siwa-Sarnowskiej oraz p. G. Witkowskiej, mieli okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.

Laboratorium Wyobraźni oferuje trzy główne aktywności zebrane wokół trzech części laboratorium, w których braliśmy udział. Były to:

• pokazy w mobilnym, cyfrowym Planetarium;
  • zwiedzanie wystawy – interaktywna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin fizyki;
  • prowadzenie tematycznych zajęć laboratoryjnych z dziedziny chemii.

Zajęcia prowadzone były pod okiem ekspertów i wyśmienitych dydaktyków, którzy pomagali samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, analizy i badania. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych i fizycznych oraz zgłębiania wiedzy na temat Układu Słonecznego i galaktyki.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów, mając nadzieję, że za rok  odwiedzimy Laboratorium Wyobraźni.

dsc03648 dsc03652 dsc03656 dsc03659 dsc03667 dsc03691 dsc03694 dsc03695 dsc03698 dsc03699 dsc03701 dsc03702