PODĄŻALI TROPAMI PRZYRODY

Z przyjemnością pragnę poinformować, że dwa zespoły uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Wągrowcu w składzie :
Monika Łuczak, Wiśniewska Julia, Kocoń Marta, Derezińska Kamila, Nowakowska Sylwia,
Bilska Anna oraz Pawlicka Klaudia, Stelmach Dominika, Hekiert Marlena, Kolińska Anna,
Chróścińska Pamela, Kmak Milena; znalazły się w gronie laureatów 14 edycji konkursu „Na tropach przyrody” zorganizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Wymienione uczennice  wraz a opiekunką Panią Genowefą Zając zostały zaproszone w dniu 4.06.2016 na uroczysty finał konkursu do Piły , gdzie podczas festynu ” Las na wyspie” zostały ogłoszone wyniki i wręczone laureatom nagrody. Dodatkową atrakcją jest zaplanowana na 9 września wycieczka do Torunia , która jest także nagrodą dla laureatów i opiekuna

PIERWSZE MIEJSCE  zajął zespół uczennic w składzie : Pawlicka Klaudia , Stelmach Dominika, Hekiert Marlena, Kolińska Anna, Chróścińska Pamela, Kmak Milena

DRUGIE MIEJSCE zajął zespół uczennic w składzie : Łuczak Monika , Wiśniewska Julia, Kocoń Marta, Derezińska Kamila, Nowakowska Sylwia, Bilska Anna
OPIEKUNEM MERYTORYCZNYM była Pani Genowefa Zając a opiekunami terenowymi byli : Pan Marek Król i Pan Jacek Trybus.

Laureatkom gratuluję pomysłowości , systematyczności, pracowitości i zdolności obserwacyjnych, które zaowocowały sukcesem jakim jest zdobycie pierwszego i drugiego miejsca w najstarszej grupie wiekowej.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży piękna środowiska leśnego poprzez obserwację i dokumentowanie zmian fenologicznych zachodzących w przyrodzie, jak również wyrabiania nawyku dzielenia się z innymi zdobytymi doświadczeniami i doznaniami w obcowaniu z przyrodą.
Przedmiotem konkursu jest dokumentacja obrazująca zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie jesieni, zimy i wiosny na wybranej powierzchni obserwacyjnej.
Czas trwania konkursu ; od września 2015r. do końca kwietnia 2016r.
Efekty obserwacji uczestnicy konkursu przedstawiali w różnej formie np. w formie albumów,  prac rysunkowych, plakatów, wierszy, zielników, prezentacji multimedialnych. Wszyscy uczestnicy konkursu zwracali uwagę na zaśmiecanie terenów, na których prowadzili obserwacje.
Konkurs był ciekawą lekcją przyrody, dzięki której zdobywano wiedzę i doświadczenie.Bliższa obserwacja przyrody jest ciekawsza niż film czy gra na komputerze.
W tym  roku do konkursu zgłosiło się ok. 500 uczniów z e 150 szkół a o miejsce w finale walczyły 84 zespoły.
W uroczystości finałowej wzięli udział zaproszeni goście;  Mirosław Dzieniszewski  Dyrektor Delegatury w Pile Kuratorium Oświaty w Poznaniu  i Marek Baumgart Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

CZAS POŚWIĘCONY NA OBCOWANIE Z PRZYRODĄ NIE BYŁ CZASEM STRACONYM I NA PEWNO BĘDZIE PROCENTOWAŁ W PRZYSZŁOŚCI.

Opiekun merytoryczny konkursu ” Na tropach przyrody” – Genowefa Zającimage (2)

image (4)